Yazı Detayı
19 Mayıs 2018 - Cumartesi 18:09
 
İŞTE MHP'nin ADAYLARI
Pınar Yüksel
bilgephotography07@gmail.com
 
 

Milliyetçi Hareket Partisinde merakla beklenen Milletvekili adayları listesi Cuma gecesi açıklandı.
21.05.2018 tarihinde açıklanması beklenen milletvekili adayları listesi Cuma gecesi  MHP nin resmi twitter hesabından yayınlandı. L istenin  3 gün erken açıklanması gündeme bomba gibi düştü. MHP Lideri’nin bu hamlesi ‘acaba istemediği isimlere açık kapı mı bırakıyor?’ sorusunu getirdi. Listede sürpriz isimler dikkat çekiyor. Öte yandan listeye giremeyen isimler çoğu kesimde merak uyandırdı.  
O İSİMLER LİSTEDE YOK
Adaylık başvurusu yapmalarına rağman listede olmayan isimler  Oktay Vural, Mehmet Günal, Mustafa Mit, Ahmet Kenan Tanrıkulu, Seyfettin Yılmaz, Oktay Öztürk, M.Necmettin Ahrazoğlu ve Mehmet Parsak. Şahsen en dikkatimi çeken isim Mehmet Parsak oldu. Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ne ilişkin anayasa değişikliği paketi için Akp ile yapılan görüşmeleri partisi adına Mehmet Parsak yürütmüştü. 
LİSTEDE KİMLER VAR?
Ülkü Ocakları genel Başkanı Olcay Kılavuz MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin taktir ve teveccuhleriyle  Mersin İli 1.sıradan aday oldu. Aynı zamanda Ülkü Ocakları Genel Başkanlığına bu süreçte devam edecek olan Kılavuz bence en iddialı isimlerden birisi.Hayırlı Olsun...
  Yanı sıra MHP Genel Merkez Avukatı Yücel Bulut memleketi Tokat’tan 1.sıradan aday oldu. Açıklamaları ve gündeme dair değerlendirmeleriyle adından sıkça  söz ettiren  “Cesur Kalem” Yücel Bulut  en dikkat çeken isimler arasında yerini aldı. Hayırlı Olsun... 
  Gelelim Antalya’ya….Çeşitli  mülakatlardan geçerek resmen aday olan Antalya Milletvekili adayları listesi;
1. Abdurrahman Başkan
2.  Ahmet Selim Yurdakul
3. Tarkan Akıllı
4. Hüseyin Yıldız
5. Tuncay Temur
6. İlknur Fidan Kepez
7. Mehmet Ali Tuna
8. Yeter Keskin Öteleş
9. Ziya Yıldırım
10. Ömer Özbek 
11. Mustafa Kürşad Sert
12. Suat Akgül
13. Tümer Emeksiz
14. Şükran Akça
15. Kürşad Tatar
16. Mustafa Hakan Topçu 
Hepsine ayrı ayrı hayırlı olsun dileklerimi sunarken  Alanya’dan öne çıkan iki ismi yakından tanıyalım.
  Hüseyin Yıldız;  Alanya’da dünyaya gelen Yıldız Serbest Muhasebe Mali Müşavirdir. Adana İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme Fakültesi’ni bitiren Yıldız, saymakla bitiremeyeceğimiz başarılara imza atmıştır. Tam bir Alanya sevdalısı olan Yıldız, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Derneği Alanya Şube Başkanlığı, Alanya Türk Ocağı Şubesi Kurucu Üyeliği, Alanya Tanıtma Vakfı (ALTAV) Kurucu Üyeliği, Alanyaspor Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Ayrıca 1996-2007 MHP Alanya İlçe  Başkanlığı yapmıştır. 
Ömer Özbek; Kayseri ili Develi ilçesinin Çamlıca Köyünde dünyaya gelen Özbek,  ilk ve orta öğrenimini Develi İlçesinde tamamlamış, liseyi ise İstanbul Haydar Paşa Lisesinde tamamlamıştır. 1991 yılında İstanbul teknik üniversitesi Sakarya mühendislik fakültesi inşaat mühendisliği bölümüne kaydını yaptırıp 1996 yılında yüksek öğrenimini tamamlamıştır. 2004 yılından bu yana  Alanya’da Yaparlı A.Ş ve Yenisey A.Ş inşaat müteahhitliği yapmakta. İyi derecede Almanca ve Rusca bilen Özbek lise yıllarında Kamu Çalışanları Vakfı ile başlayan siyasi hayatı Bizim Ocak ve Ülkü Ocakları çalışmalarıyla devam etmiştir. MHP Üst Kurul Delegesi Olan Özbek Alanya ilçe teşkilat yönetimi ve Antalya il yönetim kurulu üyelikleri yapmıştır.
  Seçime az bir zaman kala belirlenen  Milletvekili Adaylarının yapacağı saha çalışmaları her kesimde merak konusu olacak gibi. Listeye giremeyen aday adayları ise ‘ Herzaman Liderimizin Emrindeyiz’  diye açıklamada bulunurlarken diğer siyasi partilerin  adaylarını pazartesi günü açıklaması bekleniyor.

 
Etiketler: İŞTE, MHP'nin, ADAYLARI,
Yorumlar
Haber Yazılımı