Yazı Detayı
28 Kasım 2018 - Çarşamba 10:22
 
SİYASETTEN MURADINIZ NEDİR ?
Hasan CANTÜRK
canturkbilgisayar@hotmail.com
 
 

Günümüzde siyaset ahlakını rakı sofralarına meze yapanlar ile Allah rızasını kazanabilmek adına yapanların arasında geçeceği bir yerel seçimler bizleri beklemektedir.

Geçmiş seçimlerden hafızamızda yer edinen kirli pazarlıklar, çirkin iftiralar, planlı kumpaslar gibi muhtemel bu tür olayların, yerel seçimler öncesi tekrarı olmaması adına tüm kesimlerin uyanık ve bu gibi karalama kampanyalarına mahal vermemeleri adına atacakları adımlarını dikkatli bir şekilde atmaları daha da elzem hale gelmiştir.

Yaklaşan 31 Mart yerel seçimleri öncesi MHP Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında başlayan ve süre gelen ittifak temasları son şekli alması beklenirken, ‘Zillet İttifakı’ olarak nitelendirdiğimiz CHP-İP-HDP ve yancıları SP’nin devletin ve milletin menfaatlerini gözetmeden hareket ettiklerini açıkça görüyor ve izliyoruz.

CHP ve İP’in HDPKK ile girdikleri ittifak arayışları doğu bölgelerinde yerel yönetimlerin terör unsurlarına yapılan yardımları ve bu uğurda kazdıkları çukurları, kurdukları hendekleri hainlerin başlarına geçirirken şehadet şerbeti içen aziz Şehitlerimiz ve geride bıraktıkları aileleri gözlerimizin önüne gelmektedir ki en acısı da budur.

Alanya ölçeğinde de bir durum analizi yaparsak MHP’li ve ülkücülerin oyları ile MHP Meclis üyesi olan zat şimdi İP’in başkan adayı olarak ortaya çıkıyor.

Yıllarca DP siyaset yaptıktan sonra, misyonunu tamamlayan partisinden istifa ederek MHP saflarına katılmış, Ülkücülerin oyları ile MHP Meclis üyesi olduktan sonra istediği her neyse elde edemediğinden dolayıdır ki belki ‘Aday Gösterilim’ ümidiyle Ak Parti ile direk temasına geçerek her etkinliğinde en ön safta boy göstermişti.

Ak Parti cephesinden de veto yiyerek yeni arayışlar içerisine giren ve Alanya’nın Burçlarından Üç Hilal’li sancağı indirmeyi hedefi ile İP’in saflarına geçen şahsın siyasetten muradını değerli Alanya halkının takdirine bırakıyorum.

Milliyetçi Hareket Partisi alelade bir siyasi parti olmadığını anlayamayan kişisel çıkar ve menfaatleri uğruna hesaplar yapanların barınacağı yer değildir.Ruhi Kılıçkıran’dan, Fırat Çakıroğlu’na kadar binlerce Şehidimizin sayesinde gönderde dalgalanan Üç Hilalli sancağımız şeref ve namusumuzdur.

Üç Hilalin gölgesinde yaşayanlar neyin mücadelesini verdiğimizi unutmamalıdırlar.

 
Etiketler: SİYASETTEN, MURADINIZ, NEDİR, ?, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı